LoL – League of Legends
Yayıncı
Oyun Türü
MMO
PvP
Yok
Oyun Boyutu
1.9 GB ~
Fiyat
Ücretsiz
VN:F [1.9.22_1171]
Grafik
Kontrol
Özelleştirme
Puan: 9.5/10 (Toplam 6 kez oylandı.)
Genel Puan
LoL - League of Legends, 9.5 out of 10 based on 6 ratings

LoL – League of Legends

 • Oyun Tanıtımı
 • Görüntüler
 • Videolar
 • Gereksinimler
 • Haberler

League of Legends kısaca LoL, Riot Games tarafından Türkçe olarak yayınlanan Free2Play 3 boyutlu fantastik bir MMO’dur. League of Legends (LoL), Warcraft 3 e ait olan “Defense of the Ancients” (DotA) haritasına benzerliğinden dolayı piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana milyonlarca oyuncu tarafından oynanmış ve hala en çok oynanan online oyunlar arasında yer almaktadır.

League of Legends (LoL) oyununda amaç 100’den Fazla Özgün Şampiyon‘dan birini seçerek ister 5’e5 ister 3’e3 takımlar halinde oynayarak düşmanı saf dışı bırakarak bölgesini ele geçirmek ve ana binasını yerle bir etmektir. Her kazanılan oyun oyuncuya deneyim puanı kazandırır ve deneyim puanları sayesinde karakterlerinizi geliştirebilirsiniz.

Oyunda 3 temel sınıf var ve bunlar; AP (Ability Power – Büyücü), DPS (Damage Per Second – Savaşçı), Tank (Defans) sınıflarıdır.

LoL‘deki güzel bir özellik ise LeaverBuster‘dır. LeaverBuster oyuncuların oyunu terk etmesini azaltır; oyuncular oyuna tekrar bağlanarak takımların dengesinin korunmasını ve karşılaşmaların heyecanlı geçmesini sağlar. Bir oyuncunun bağlantı sorunu varsa, tüm oyuncularda gecikme olmaz.

Takımlar halinde oynanan, destansı karşılaşmalar için 5v5 haritayı veya rekabete dayalı, tempolu bir oyun için 3v3 haritayı seçmek gereklidir. Geliştirme aşamasında olan yeni haritalar ve oyun modları, League of Legends‘e eklenmeye devam edecektir.

League of Legends’da, Valoran’ın Adalet Meydanları’nda temsilci olarak seçeceğiniz bir Şampiyonu çağırıp yönetme kudretine sahip, yetenekli bir büyücü olan Sihirdar rolünü üstleniyorsunuz. Bir Sihirdar olarak, karakterinizi oyun tarzına uygun şekilde yapılandırabileceğiniz pek çok özelleştirme seçeneğine erişebilirsiniz.

League of Legends Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP
 • İşlemci: 2GHz
 • RAM: 1 GB Bellek
 • HDD: 750 MB boş sabit disk alanı
 • Grafik Kartı: DirectX® 9.0 kapasiteli ekran kartı
 • Donanım: Klavye ve Fare

LoL – League of Legends” için 3 yorum yapıldı.

 1. […] Savage2 motoru kullanılarak geliştirilmiş ve ülkemizde Nfinity Games tarafından yayınlanan, League of Legends, Prime World tarzında MobA türünde bir oyundur. Genel olarak 5′e 5 karşılıklı […]

 2. […] World, Nival isimli geliştirici firma tarafından Türkçe olarak yayınlanan, League of Legends, Heroes of Newerth ve Battle for Graxia gibi MobA türünde olan ücretsiz bir online strateji […]

 3. […] for Graxia yapısı itibariyle League of Legends ve Heroes of Newerth oyunlarına benzemektedir. Oyun oynayış bakımından birbirlerine benzese […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + = 13

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>