AION Free-to-Play: Gameforge 3.5 Güncellemesi

AION Free-to-Play: Gameforge, 3.5 güncellemesini 16.01.2013 tarihinde Avrupa’da yayınlayacak. 3.5 yama notları oyunculara yeni arenalar, mahzenler, binekler ve birçok şey daha sunacak.

08.01.2013 Karlsruhe – Başarılı MMO oyunu Aion‘un sıradaki güncellemesi kapıya dayandı: 3.5 yama notu, oyuna yeni arenalar, mahzenler ve binekler ekleyip, Aion 3.0’da ele alınan Ejderha Hükümdarı Tiamat’ın yerine geçiyor.

Ejderha İninde

Tecrübeli oyuncular, “Tiamatın Kalesi” ve “Tiamatın Sığınağı” isimli iki yeni mahzende dillere destan zorlu mücadeleler sergileyecek. Tiamatın Kalesi’nde Devalar, Balaurların en tehlikeli generalleriyle karşı karşıya gelecek. Tiamatın Sığınağı’nda da inanılmaz bir gösteriye şahit olacaksınız. Oyuncular burada korkulu Ejderha Hükümdarı’yla boy ölçüşecek. Bu epik mücadelede galibiyeti eline ancak ve ancak en güçlü Devalar alabilecek ve eşsiz silah setleri kazanacak. Hatta şansları varsa yeni Mistik kategorisine ait bir set bile ele geçirebilecekler.

Sınırsız PvP oynama zevki

PvP hayranlarına özel hizmete açılacak olan iki arenada çoklu oyuncu savaşlarına imkan verilecek. İkişer oyuncudan oluşan üç grup “Kooperasyon Arenası’nda” kozlarını paylaşacak. Bu 2v2v2 sistemi üstün beceri gerektirdiği gibi oyunculara sayısız taktik kullanma fırsatları sunmaktadır. “Şöhret Arenası” isimli PvP arenasında da hayatta kalma mücadelesi vermek için dört oyuncu karşılaşacak. Devalar, arena savaşlarında elde ettikleri başarılarının karşılığında aldıkları armaları değerli eşyalarla değiş tokuş edebilecek.

Yeni binekler, gelişmiş ev sistemi ve lejyonların seviye limiti yükseltilecek

Oyuncular dört yeni binek arasından gönüllerinin arzuladığını seçip Atreya boyu gezebilecek. Bu binekler satın alınabilecek, üretilebilecek veya görev tamamlayarak elde edilebilecek. Tehlikeli maceraların yorgunluğunu evinde atmak isteyen Devalar için ise evlerine özel yeni dizayn ve “Ev”, “Vilya”, “Malikane” ve “Saray” sınıfından olan evlere özel mobilyalar için de ek yerler verilecektir. Köyüne faydalı olmak isteyen oyuncular ayrıca panodan görevler alabilecektir. Bu görevleri başarıyla tamamladıklarında da Pazar Yeri’nde daha çok ender ürünler satan tüccarlar olacaktır. Lejyonlara sayısız yeni görev seçeneği sunulacağı gibi seviye limitleri de 8. seviyeye yükseltilecektir. Bunların dışında, oyuncuların beğenisine yeni kıyafetler ve eşi benzeri olmayan bir binek sunulacaktır.

Aion Hakkında

Aion asyalı premium geliştirici NCsoft® şirketinin en iyi MMO oyunudur ve beş yıldır Kore yapımı oyunlarının zirvesinde yer alır. Milyonlarca oyuncu Atreya fantezi dünyasının topraklarına yerleşmiştir. Çok sayıdaki güncellemeyle oyun sürekli geliştirildi. Bunlar arasında sayısız özellik ve işlevin yanı sıra yeni mahzenler, daha iyi ödül sistemleri, görevlerle daha hızlı seviye atlama olanakları ve deneyimli oyuncuların yeni başlayan oyunculara yardım ettikleri, iki oyuncuya da yarar sağlayan danışmanlık sistemindeki geliştirmeler bulunur. 29 Şubat 2012 tarihinden beri Aion artık Free-to-Play‘dir ve oyuncuların bu içerikten ücretsiz yararlanmasını sağlar.

Gameforge hakkında

20 civarında oyunu ve 300 milyonu aşkın kayıtlı oyuncusuyla etkileyici portföyü sayesinde Gameforge batı dünyasında kitlesel çok oyunculu online oyunların (MMOG’lerin) lider sağlayıcısıdır. Merkezi Karlsruhe’de bulunan ve uluslararası alanda faaliyet gösteren şirketler grubu, online oyunları 50’den fazla dilde kullanıcıların hizmetine sunar. Portföyündeki AION, TERA, Avrupa’nın en başarılı MMOG’si Metin2, 4Story, Runes of Magic, Elsword, Wizard101, RaiderZ gibi istemci tabanlıların yanı sıra ödül almış Ikariam, OGame gibi çok tutulan tarayıcı tabanlı online oyunlar ve mobil oyunlar içerir. Şirket Karlsruhe ve Berlin’de bünyesinde yaklaşık 600 çalışan barındırmaktadır.