Goley

Goley oyunu, Koreli oyun firması Netmarble tarafından geliştirilen ve Türkçe olarak Joygame tarafından futbol severlerin beğenisine sunulan ücretsiz 3D MMO futbol oyunudur. Türkiye’nin ünlü futbol spikeri Sabri Ugan tarafından seslendirmesi yapılan Goley’i çekici kılan diğer bir özelliği de sevimli oyun karakterlerinin ve grafiklerinin kullanılmasıdır.

Tıpkı bilindik futbol oyunlarında olduğu gibi Goley‘de de kendi futbol takımınızı kuruyorsunuz, yerli ve yabancı futbolculardan dilediğinizi alabiliyorsunuz. Takımınızda yer alan futbolcuların da çeşitli özelliklerini geliştirerek daha iyi yeteneğe sahip futbolcular ortaya çıkarabiliyorsunuz. Elbette ki bu demek değildir ki en güçlü ve en iyi özelliklere sahip takım galip gelecektir. Rakibinizi mağlup edebilmek için futbolcuların özelliklerinin yanında bir de sizin oynayış biçiminizin de iyi olması gerekiyor.

Top kaçırma, gökkuşağı, ters köşe, şaşırtmaca, rulet dönüşü, ayak oyunu, cruffy dönüşü, sıkı pres, topa basma, etkili kayma, makas, havadan kesme ve daha bir çok özelliğe sahip olan Goley oyununda gol attığınızda sevinç gösterisi olarak karşımıza çıkan horon ve timsah yürüyüşü ise oyunun en dikkat çeken özelliklerinden biri olsa gerek.

Goley oyununda diğer dikkat çeken özelliklerden biri de seviye atlamaya yardımcı olan görevlerdir. Günlük görevler, başlangıç görevleri ve temel görevler olarak 3’e ayrılan bu görevleri yaparak daha hızlı seviye atlayabilir ve daha çabuk gelişebilirsiniz.

Goley’i diğer futbol oyunlarından ayıran ve özel kılan özelliği, oynanışının farklı olmasıdır. Oyun başlamadan evvel size zorluk seviyesini soruyor. Bu zorluk derecesi sizin oyunda kazanacağınız oyun parasını ve yapacağınız sponsor anlaşmalarından gelecek parayı değiştirmektedir. Son olarak benzerlerinden çok farklı ve eğlenceli bir futbol oyunu Goley’i denemekten hiçbir şey kaybetmeyeceğinizi düşünüyoruz.

Fantasy Tennis

Fantasy Tennis, başka hiçbir oyuna benzemeyen bir tenis oyunu. Herhangi bir spor oyununda muhtemelen kendini normali modern bir çevrede bulursun. Fantasy Tennis’de böyle değil! Bu tenis oyununda şimdiki zamandan Niki isminde bir genç kendisini bir anda Fantasy Land’den acemi cadı Lunlun’un sebep olduğu bir girdabın ortasında bulur. Fantasy Land’e bu şekilde getirilen Niki, kısa sürede bu büyülü spor oyununda tenis oynamanın önemini keşfeder. Bu eğlenceli tenis oyununda, destansı tenis maçları yap!

Spor oyunu Fantasy Tennis, aralarından özgürce seçebileceğin, güçlü ve de zayıf noktaları olan pek çok eğlenceli karakter sunuyor. Tenis oynamayı sevenler sadece Niki ve Lunlun değil. Ayrıca vampir Dhanpir, elf Shua, korsan Lucy, tahtadan bebek Al ve şeker cüce Pochi de bu eğlenceli spor oyununa katılmanı bekliyorlar.

Standart temel maçta, elbette rakibinle adil bir şekilde savaşabilirsin, ama Fantasy Tennis aynı zamanda başka modlar da sunuyor, topu geri atmaya çalışırken eşyalar toplayıp bunlarla rakibinin HP’ini tüketebileceğin savaş modu gibi. Veya epik Guardian Battle’ı dene, burada ise takımınla birlikte güçlü yaratığa karşı ayakta kalabilmen gerekiyor.

Bu tenis oyununda ayrıca diğer oyuncularla bağlantıya geçip bir kulüp oluşturabilirsin. Diğer hiçbir spor oyununun sunmadığı Club Match veya Club Castle gibi özellikler seni bekliyor!

Daha ne bekliyorsun? Aynen senin gibi, iyi bir spor oyununa hasret kalan arkadaşlarını topla ve bu büyüleyici tenis oyununda hep birlikte buluşun!

F1 Online 2011 Türkiye

F1 ONLINE: THE GAME hizmeti 7 Mayıs 2013 Salı itibariyle sona erdi.

Oyunun geliştirilmesinin ve işletilmesinin durdurulma kararı, hizmetin beta testi süresince, oyunu sürekli bir hizmet haline getirmek için gerekli aktif oyuncu sayısına ulaşamaması yüzünden alındı.

İlginiz için çok teşekkür ederiz.

Codemasters tarafından yayınlanan F1 Online: The Game™, internet tarayıcınız aracılığıyla FORMULA ONE™ dünyasını ayağınıza getiren yeni, ücretsiz bir yarış ve yönetim oyunudur. Şampiyonluk hedefine erişmek için bizzat kendi takımınızı yaratabilir ve tamamen lisanslı otomobiller, sürücüler ve pistlerle çok oyunculu online yarışlarda boy gösterebilirsiniz.

Formula 1 Online

Ücretsiz çok oyunculu yarışta diğer oyuncularla lastik lastiğe kapışın.
Kendi takımınızı oluşturun ve yönetin, otomobilinizi geliştirin ve Şampiyonluk için yarışın.
Lisanslı otomobiller, sürücüler ve pistlerle FORMULA ONE dünyasını tecrübe edin.

Tiger Woods Online

Tiger Woods Online, tarayıcı tabanlı bir 3D golf simülatörü oyunudur. Harika grafiklere sahip çimlerin üzerinde ister tek başınıza isterseniz diğer oyuncularla birlikte oynayabilirsiniz. Tiger Woods Online kullanıcılarına gerçekçi grafikler ve oynayış sunuyor ve tarayıcı oyunu olması nedeniyle kolayca erişilebiliyor.

Tiger Woods Online ayrıca PGA Lisansını da alarak EA Sports’a dahil edilmiştir. Golften anlamayanlar için de oyun isteğe bağlı olarak size fikirler sunabiliyor. Golf oynadıkça seviye yükselecek ve oyun parası kazanacaksınız. Oyuncular arasında grup oluşturarak çok oyunculu günlük turnuvalar da düzenleyebiliyorsunuz. Oyunda ayrıca sponsorluk özelliği vardır ve bir oyuncuya sponsor olarak para kazanabilir ya da ilk etapta kendinize bir sponsor bularak bazı işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Tiger Woods Online kalıcı bir dünya eksikliği olabilir fakat bu onu çok daha basit bir ara birim ve oyun yapar. Bu nedenle hiçbir şey indirmenize gerek kalmadan oynayabileceğiniz bu gerçekçi golf oyununu şiddetle tavsiye ediyoruz.

FreeJack

FreeJack bir 3D online yarış oyunudur. Yarıştan kastımız araba yarışı değildir. Bu yarış bilinenlerden farklı olarak bize koşu yarışı zevki tattırıyor. Sürekli koşuyorsunuz ve rakiplerinizi yenmek için çeşitli taktikler belirliyorsunuz. Örneğin yarış esnasında yanınızdan geçen bir kamyonun üzerine atlayarak rakiplerinizden daha hızlı bir şekilde varış noktasına ilerleyebiliyorsunuz. Anlaşılacağı gibi koşu yarışında kural yok. Varış noktasına erken ulaşan oyunu kazanır.

FreeJack oyununda karakterinizi siz belirliyorsunuz. Yüz şeklini, ten rengini seçebilir, isteğinize uygun kıyafetler giydirebilir ve koşu parkurlarında rakiplerinizle boy ölçüşebilirsiniz. Bunların yanında karakterinize ait bir daire alabilir ve dairenizi dilediğiniz gibi dayayıp döşeyebilirsiniz. Daha birçok özellik içeren FreeJack oyunu koşmayı seven, koşmak isteyip de koşamayan, koşu sporlarından hoşlanan oyunseverleri bir araya topluyor.

FreeJack Karakterleri

Jin (Erkek) – Andro Bob-omb lideri, ücretsiz yarışı duyunca parkurlara geri döndü. Özellik: Çevik

Nadia (Kadın) – Eskiden jimnastikte altın madalyaya sahip olan Nadia, şimdi koşucu olarak döndüğü parkurlarda gizli dedektiflik yapıyor. Özellik: Teknik

Goodspeed (Erkek) – New Jack City’nin en ünlü Quarterback‘i (Quarterback: Amerikan futbolunda oyunu idare eden oyuncudur.) Saul Goodspeed, bir süredir çalıştığı diş hekimliğinden sonra tekrar geri döndü. Bu sefer profesyonel bir koşucu olarak. Özellik: Tokluk

Tina (Kadın) – Tina boyutuna rahmen fizik profesörü ve usta bir judocudur. Sensei’sini bulabilmek için yarışlara geri döndü. Özellik: Hızlı

FreeJack – FreeJack, New Jack City’nın serbest koşu hareketinin sembolu. Bu şehire ayak basar basmaz, şehirdeki bütün gençleri yeni bir hayat felsefesi ile tanıştırdı. Hayata bakış açıları, kendilerini keşvetmek ve maceralara dalmak! Halk onu çok sevse de, bazı kişiler onu halkı yoldan çıkartmaya çalışan biri olduğunu düşünüyorlar. Ortada sadece bir soru var: ‘FreeJack kimdir?!’ Özellik: Bilinmiyor.

Futbol Yıldızı Online

Geçmişte sahadaki her oyuncuyu kontrol etmiş olabilirsiniz. Ama artık sadece tek bir oyuncudan sorumlusunuz oda sizsiniz. Eğer 5’er, 7’şer ya da 11’er kişilik bir maç yapacaksanız ilk gereken oynayacağınız pozisyonu belirlemek, takımla uygun oynamak ve en önemlisi kazanmak için oynamaktır. Maç aralarında oyuncunuzu spor salonlarında eğiterek özelliklerini geliştirebilir ve sıralamalarda üst sıralarda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi Takımınızı Yönetmek

Futbol Yıldızı Online içinde PMC (Oyuncu tarafından yönetilen kulüp) sistemi de bulunmaktadır. Kişisel takımınızı kurarak istediğiniz malzemeleri ve Kulüp amblemlerini oluşturabilirsiniz. Bundan sonrasında sizin için oynayacak ve kazandıracak gerçek insanların yönettiği oyuncuları seçmek sizin tercihinizde. Onları doğru yönettiğinizde takımınızın Yıldızlar Liginde ne kadar hızlı yükseldiğini göreceksiniz. Hatalar yaptığınızda da isyan eden oyuncularınız olacaktır.

Futbol Yıldızı Olmak

Futbol Yıldızı Online dünyasında şöhretiniz yükselmeye başladığında adınızın sıklıkla TV, radyo ve gazetelerde geçmeye başladığını göreceksiniz. Bundan sonra servetinizi lüks mağazalardan kıyafet veya spor malzemeleri alarak ya da lüks bir kulüpte zaman geçirerek harcayabilirsiniz.

Football Superstars Nasıl Oynanır?

  • Fareye sol tıklama ile şut çekersiniz ama çok sert vurmayın top yukarı gider.
  • Boşluk (space) ile pas atarsınız uzun süre basarsanız uzağa gider.
  • Topu takip etmek için Tab tuşuna basın birisi pas attığında tutma ihtimali yüksektir.
  • Eğer bir yabancı size küfür ederse hemen F11’e basın oyun yöneticisine uyarı gider haklıysanız o kişi oyundan uzaklaştırılır.
  • Shift tuşuyla koşarsınız ama oda bir süre içindir.

Maça Nasıl Girerim?

Alt köşede Toplu Olan Match yazan yer var oraya tıklayın leave gibi tuşlara tıklayın maça girersiniz.

Nasıl kolay seviye atlarım?

Tabiki maçlara girerek atlarsınız. Eğer maçta çok gol atar ve çok pas verirseniz maçın yıldızı olabilirsiniz. Şunu da unutmayın asla kendi başınıza gitmeyin mutlaka pas atın.

Superstar Management Nedir?

Superstar Management, oyuna bağlı değilken oyuncunuzu geliştirmenizi sağlayan çevrimiçi bir özelliktir.

Superstar Managementni kullanarak yapabilecekleriniz:
Oyuncunuzun istatistiklerini Spor salonudaymışçasına artırmak.
FS Dollars, ün ve ilk kez XP kazanmak!
Sahada avantaj sağlamak için Futbol antrenman Özelliklerini geliştirmek

Futbol Yıldızı Online Editör Yorumu

Artıları:
+ Dev oyun dünyası
+ Çeşitli beceri ve istatistikler
+ Oyundaki derinlik
+ Çoklu oyun modları

Eksileri:
– Nüfusun az olması dünyayı boş hissettiriyor.
– Master için zaman ayırnak gerekli, kontrolleri zor.
– Hareket aksaklığı ve müzik eksikliği olduğundan sıkıcı maçlar.

Goal United

Goal United indirmeye gerek kalmadan tarayıcı üzerinden oynayabileceğiniz tam anlamıyla online manejerlik oyunudur. Oyuncu kendi stadyumunu ve takımını kurabilir, geliştirebilir ve yüzbinlerce oyuncu ile aynı anda mücade edebilir.

Goal United yeni jenerasyon diye iddia edilen Online (çevrimiçi) Futbol Menejerlik oyunudur. “Look&feel” konusunda birçok ödüle layık görülmüş bu oyunun kalitesi birçok PC ve konsol oyunuyla yarışabilir.

Bu oyuna kayıt olmak ücretsizdir. Kulüp başvuru formunu doldurduktan sonra sanal ortamda bir futbol kulübü yönetebilirsiniz. Lig katılımlarını belirlerken sadece başvuruların yapılış sırasına yani zamanlarına bakılır. Kulüpler için belirlenen yerler en iyi ligten en kötüsüne doğru dağıtılır.

Oyunda temel amaç, kaydolduğunuz lig’de en üst sıralarda ligi tamamlamak ve 1. lige tırmanmaktır. Birçok küme olan liglerden Türkiye’yi ele alacak olursak, ortalama 14 küme vardır. 6. kümeye kadar ilk 3’e giren üst kümeye çıkar, son 3 ise alt kümeye düşer. 5. ligden itibaren lig sonunda Play-of] sistemi vardır. İlk iki, bir alt sıra ligindeki ilk ikiyle 4’lü grup oluşturur ve Play-offmaçları oynar. Grupta ilk iki, bir üst lige çıkar.

Oyunda takımınızın oyuncularına haftalık antrenman verme, taktik ayarları ve kadro seçimleri gibi fonksiyonlar mevcut. Ayrıca takım çalışanları, paf takım, stadyum yapılandırması, sponsorlar da oyunun tadı tuzu. Ayrıca alabileceğiniz ücretsiz oyun dahilinde birde Ülke kupası National Cup vardır. Bu eleminasyon sistemiyle oynanır.

Bir diğer nokta ise Premium hesap ve GIClerdir. Premium sahipleri takım sayfalarında formalarını seçip logo ve kupalarını sergileyebilir, takım istatistiklerine ulaşabilir ve oyuncusu hakkında not tutup haftalık antrenman performanslarını gözleyebilir. GIC ise ücretli United turnuvalarına katılmak için bir nevi “sanal para”dır.

GoalUnited Editör Notu

Artıları
+ Oyun kalite olarak bir çok PC ve konsül oyunuyla yarışabilir.

Eksiler
– Maç esnasında kadroda ve taktiklerde değişiklik yapılamaması.
– Maç yayınının görüntülü olmayışı.
– Gerçek oyuncu isimlerinin olmayışı.