Uçan Ejder

Uçan Ejder (SkyDragon), Bombom‘un da yayıncısı olan 337 Inc. tarafından yayınlanan Legend Online tarzında tarayıcı tabanlı ücretsiz online oyundur.
ucan_ejder_1
Uçan Ejder oyunu bir ana hikaye sistemi üzerine kurulmuştur. Hikayede söz edilen kurtarıcı yani oyuncu, çılgın vuruş şeytanlığı, dev ejder, kuzey birliği, batı şeytanlığı, son zirve, kararlı savaş tahtı ve muhteşem bir ölümsüzlük başarısı kurgusu içinde yer alır.
ucan_ejder_2
Oyunun grafikleri estetik olmakla birlikte 3D teknolojisi ile oluşturulmuştur. Raund sisteminde savaşma stili ise savaşları daha muhteşem bir hale getiriyor ve özel savaş efektleri ile oyunculara olağanüstü bir göz ziyafeti sunuyor.
ucan_ejder_3
Uçan Ejder’e başlarken karşımıza üç farklı sınıf seçim ekranı çıkıyor. Bu bölümde üç sınıftan birini seçmemiz ve seçtiğimiz karakter ile de hikayeye balıklama atlamamız isteniyor. Kısaca bu sınıflar şu şekildedir.

Savaşçı: Korkusuz savaşçı, yüksek HP ve savunma ile en güçlü savunmacı ve öldürücü.

Sihirbaz: Doğal elemanlar müdürünün bir grup saldırısı ve yaralama yeteneği var.

Avcı: Yüksek ve kritik yeteneği var. Nişancı, yeteneğiyle rakibin gösterişini kolayca harcar.
ucan_ejder_4
Oyunda seçim yapılan karakterlerin dışında bir de yardımcı olarak nitelendirebileceğimiz hikayede de yer verilen ejderler vardır. Bu ejderler karaktere çeşitli artılar kazandırmaktadır. Kimi ejder sizinle birlikte savaşa katılarak saldırı yapabilirken bazı ejderler de karaktere savunma gücü gibi çeşitli güçler kazandırır. Ejderler, savaşlar esnasında kazanılan ejder yumurtası puanları ile kazanılır ve kazanılan ejderler seviye yükseltme özelliği sayesinde geliştirilebilir. Uçan Ejder’de günlük görevler, zindan sistemi, PvP ve grup halinde PvE savaşları gibi bir çok özellik de yer almaktadır.

Uçan Ejder kayıt ol ve hemen oynamaya başla!

Wonderland

Wonderland, dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan ve sevilen Bombom oyununun yayıncısı ve yapımcısı Çinli oyun firması Elex tarafından ücretsiz ve Türkçe olarak yayınlanan bir tarayıcı oyunudur. Hikayeye göre Chiyo adında bir iblis dünyaya saldırdı ve savaşta öne çıkan acemilerden biri gökyüzüne çıkarak iblise karşı savaştı. Savaş sırasında üstün kılıç numarası yaparak şeytanı öldürdü. Fakat kılıç numarası şeytanı öldürmekle kalmayıp gökyüzünü de yırtarak hasar verdi. Bunu gören Qisha, Pojun ve Tanlang da fırsat bilerek dünyaya zarar vermek için bir araya geldiler. Tüm bu mücadeleyi üstlenerek dünyayı daha güzel bir hale getirmek ve en önemlisi gökyüzünü onarma görevi de bu noktada oyunculara yani sizlere düşüyor.

wonderland_tanitim_1

İlk olarak oyuna başlamak için üç farklı bölgeden birini seçmemiz gerekiyor. Bunlar Yeşim Gölü Sarayı, Mutluluk Diyarı ve Sisli Tepe’den oluşmaktadır. Bu 3 Göksel okulun da ortak amaçları hikayeye sadık kalmak olduğu için hangisini seçerseniz seçin amacınız aynı olacaktır. Ardından isteğinize göre erkek ya da kadın karakterden birini seçebilir ve oyunda görünmesini istediğiniz takma adınızı yazarak “Oyuna Gir” düğmesine basarak oyuna başlayabilirsiniz.

wonderland_tanitim_2

Wonderland‘da görevler yaparak çeşitli hediyeler ve deneyim puanları kazanılabilir. Ayrıca 10 dakika gibi kısa bir süre içinde karakterler 20 veya 25. seviyeye kadar çıkartılabilir. Bir görevden diğer göreve gitmek çok basit. Diyalog kutularında bulunan “Göreve Git” ya da “Görevi Al” gibi düğmeler sayesinde oldukça hızlı bir şekilde görevleri yapabiliyorsunuz. Oyunda seviye 9’a ulaştığınızda ise karşınıza gelen 4 farklı meslekten birini seçerek yola devam edebilirsiniz. Bu meslekler Savaşçı, Nişancı, Korucu ve Doktordur. Her mesleğin kendine özel özellikleri vardır. Savaşçı, şiddetli kılıç darbeleriyle yakın dövüş ustasıyken; Nişancı uzak mesafelerden fiziksel saldırılarıyla ünlüdür ve özellikle çevikliği ona saldırılardan kaçınma sağlar. Korucu, ne kadar yüksek seviyeye ulaşırsa saldırı gücü de bir o kadar artar ve ayrıca ekstra sihirli saldırı güçleri vardır. Doktor ise buzu silah olarak kullanabilen sihirli güçlere sahip olan uzak menzilli saldırılar yapabilen ve en önemlisi hayat kurtarma yeteneklerine sahip tek meslektir.

wonderland_tanitim_3

Wonderland diğer MMORPG oyun türlerinin vazgeçilmez özelliği olan binek ve pet sistemlerini de içinde barındırır. Bu sayede yetiştireceğiniz evcil hayvanlar ile daha seri yaratık ve iblis avlayabilir, üzerine bineceğiniz binek ile de harita üzerinde daha hızlı seyahat edebilirsiniz. Yaratık ve iblis avlamaktan bahsetmişken, oyunda sadece yaratık ve iblisler ile savaşmıyorsunuz. Dilediğiniz taktirde diğer oyuncularla da karşı karşıya gelebilir ve güçlerinizi test ederek kendinizi sınayabilirsiniz.

wonderland_tanitim_4

Son olarak Wonderland MMO oyunu anime tarzlı grafikleri ve hızlı seviye atlama özellikleri ile bizim beğenimizi topladı. Fakat bizce oyuna başlarken seçim yapılan kadın ve erkek karakterlerin dışında da karakter eklenebilirdi. Ayrıca sürekli olarak görev kutuları ister istemez bir süre sonra can sıkmaya başlayabiliyor.

Buraya tıklayarak hemen Wonderland kayıt ol ve gökyüzünün onarımı için elinden geleni yap!

OPiece

OPiece, 2D olarak horizontal pozisyonda tasarlanmış, anime görünümünde, MMORPG türünde bir korsancılık oyunudur. Oyun ilk olarak Japonya’da çıkmıştır ve bu sürümünde de orijinal sürümüne sadık kalınarak sadece Türkçeleştirme yapılmıştır. Dil değişikliği dışında herhangi bir müdahale edilmemiştir. OPiece oyununda tıpkı “Karayip Korsanları” film serilerinde olduğu gibi hazineleri bulmak için yelken açıp fırtınalı denizlerden geçebilir, birbirlerinden farklı yaratıklarla karşılaşabilir ve onları yok edebilirsiniz. Nasıl ki Jack Sparrow isimli ünlü korsan hazineleri bulabilmek için tehlikeli yollara girdiyse siz de gireceksiniz. Elbetteki bir korsana en büyük yardımcı ona güvenebileceği bir dosttur. Oyun yapımcıları bunu da düşünmüşler ve bir dostu bize yardım etmesi için görevlendirmişler. Bize verilen dostun adı Luffy idi. Oyunda bize zafere giden yollarda çok büyük destek sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse savaş esnasında, kollarını mermi hızıyla lastik gibi uzatarak saldırabilir ve aynı hizada bulunan hiç bir düşman bundan kaçamaz.

One Piece

OPiece, oyununa başlarken Haberci, Rotacı, Silahşor, Savaşçı, Müzisyen ve Sniper isimlerinde 6 farklı karakter seçimi ile karşılaşırız. Bu karakterlerin üstlerine tıkladığımızda altlarında karakterleri tanıtan kısa bir yazı belirir. Siz de kendinize en yakın hissettiğiniz karakteri seçebilir, oyun içinde görünecek bir nick belirtebilir ve oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna başladıktan sonra oyunun rehberi size oyunu oynayabilmeniz için yardımcı olacaktır. 10. seviyeye kadar başladığınız yerde çeşitli savaşlara katılabilirsiniz. 10. seviyeye ulaştığınızda kendi geminize sahip olabilirsiniz. İlk sahip olunan geminin baş tarafında yunus balığı şeklinde bir figür vardır zaten geminin adı da Eko Yunus’tur. Bu yunus figürü fırtınalı havalarda dalgaları kolayca geçebilmek için yarar sağlayacaktır.

OPiece

Bombom

Bombom 2 sevimli bir online oyundur ve Bombom II‘u indirmeye gerek olmadan sadece kayıt olarak oynayabilirsiniz.
Bombom II‘da farklı oyuncularla karşılarak savaşabilirsiniz. Bombom 2 basit klavye sistemi ile daha kolay oynamanızı ve oyunun tadını çıkarmanızı sağlar.

Sevimli çizgileriyle Bombom 2, hikayeleriyle, masalsı sahneleri ve moda kıyafetleriyle bayanların da çok ilgisi çeken Bombom II özel skill efektleri ve savaş sahneleriyle de erkeklerin odak noktası olmayı başarmıştır.

Bombom indirmeye gerek olmadan sadece kayıt olarak oynayabileceğiniz müthiş bir oyun.

Bombom Masalsı Sahneler: Koca kafalı minik gövdeli karakterlerden oluşan oyun çizgi film etkisi yaratır.

Bombom Savaş Sahneleri: Türlü türlü savaş çeşitleriyle insanı heyecanlandıran BOSS savaşlarıyla geliyor, rakibinizi yenmeye hazır olun!

Bombom Ses Efektleri: Savaşırken arka plan müziği oluşturan ilk online oyun. Rahatlatıcı müziği ve komik ses efektleriyle daha fazla eğlenmenizi sağlar.

Bombom Moda Kıyafetleri: Binbir çeşit şapkaları, gözleri, kıyafetleri ve yüz ifadeleriyle sana seçme imkanı sunuyor. Oyunda kendini yaratma imkanı sağlıyor.

Bombom Özel Savaş Efektleri: Birbirinden farklı silahları ve saldırı efektleriyle aklınızı başınızdan alır. Taş devrine ait balta mı kullanmak istersin, burda! Yoksa modern bir top mu, o da burda! Ya da ultra modern elektrikli bir silah, o da burda! Bombom Alışveriş Merkezinde bulabileceğin çeşit çeşit aksesuar oyunu daha zevkli kılar.


Başlangıç Rehberi

Bombom Karakter Yaratma

Bombom’a kayıt olduktan sonra karakter arayüzüne girerek karakter yaratabilirsiniz. Kız ya da erkek olmak üzere seçebileceğiniz iki tip kart vardır. Karta tıklayarak karakteri büyük boyutta inceleyebilirsiniz.

bombom
Güzel kahramanımız güçlü ve dayanıklıdır.

bombom 3.0
Yakışıklı kahramanımız, alaycı görünüşünün altında yatan kibarlığıyla etkileyicidir.

Bombom Anasayfa Görünümü

Bomboma girdikten sonra anasayfaya yönlendirileceksiniz. Anasayfadaki her bölümün farklı bir kullanım amacı vardır.

Bombom Oyun Salonu: Oyunda temel etkinliklerin yer aldığı bölümdür, her türlü savaşa buradan girilir.

Bombom Alışveriş Merkezi: Burada her çeşit silah, teçhizat, aksesuar ve güzellik öğelerini bulmanız mümkündür.

Bombom Evlendirme Dairesi: Aşıkların hayatlarını birleştirdiği nikah salonudur.

Bombom Birlik Kulübü: Burada isterseniz birlik kurarsanız, isterseniz herhangi bir birliğe katılırsınız. Birlikle alakalı her türlü işlem buradan yapılır.

Bombom Onur Listesi: Tüm kişisel sıralamalar ve birlik sıralamaları buraya bulunur.

Bombom Demirci Atölyesi: Burada güçlendirme, sentezleme, füzyonlama ve nitelik aktarma işlemleri yapılır.

Bombom Açık Arttırma Pazarı: Açık arttırmaya çıkarılmış her şeyi buradan temin edebilirsiniz.

Bombom Arkadaşlık Merkezi: Oyuncu buraya kayıt olarak kişisel bilgilerini paylaşabilir, oyundaki karakterini gösterebilir. Ayrıca diğer oyuncularla tanışıp arkadaşlık kurabilir.

Ana Menü

Soldan Sağa: Kredi yükleme butonu, Alışveriş merkezi, Sırt çantası, Mail kutusu, Görevler, Arkadaşlık, Ayarlar, Etkinlikler ve Çıkış.

Bombom Kredi yükleme: Bu butona tıklayınca kupon yükleme sayfasında yönlendirileceksiniz.

Bombom Alışveriş Merkezi: Bu butona tıklayınca alışveriş merkezi arayüzüne yönlendirileceksiniz.

Bombom Sırt Çantası: Bu butona tıklayarak sırt çantasını açıp içindekilere göz atabilir, teçhizat, nitelik, aksesuar ve karakterleri buradan düzenleyebilirsiniz.

Bombom Mail kutusu: Buraya tıklayarak mail kutusuna ulaşacaksınız. Buradan mail alıp gönderebilir, mail yoluyla takas alışverişler yapabilirsiniz.

Bombom Arkadaşlık: Buraya tıklayarak arkadaşlık arayüzüne ulaşacaksınız. Böylece çevrimiçi ve çevrimdışı arkadaşlarınızı, birlik üyelerini görebilir, istemediğiniz kişileri kara listeye alabilirsiniz.

Bombom Ayarlar: Her türlü oyun ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

Bombom Etkinlik: En yeni etkinliklere bir tıklamayla buradan ulaşabilirsiniz.

Bombom Çıkış: Buraya tıklayarak bir önceki sayfaya ulaşabilirsiniz.

Oyun Salonu

Oda Listesi: O kanaldaki tüm oyuncuların kurduğu odaların listesi bulunur.

Mevcut Kanal: O anda mevcut olan kanalları bulabilirsiniz.

Kullanıcı Bilgileri: Kullanıcı karakter ve görevini, birlik ad ve seviye sıralamasını, mükafat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

bombom-gizemler-diyari-6

bombom-gizemler-diyari-7

Bombom Oyuncu Listesi: Bombom oyun salonunda bulunan tüm oyuncuları oyuncu listesinden takip edebilirsiniz.

bombom-gizemler-diyari-8

Bombom Oda listesi

Bombom ID: Oda numarasıdır. Buraya tıklayarak küçükten büyüğe ya da büyükten küçüğe olmak üzere sıralamasını görebilirsiniz.

Bombom Oda: Oda türüne tıklayarak odaların oda türüne göre sıralamasını görebilirsiniz.

Bombom Savaş Türü: Buraya tıklayarak odalara bağlı olarak yapılan listeyi görebilirsiniz.

Bombom Kişi Sayısı: Odada bulunan kişi sayısını belirtir. Buraya tıklayarak odalardaki kişi sayısına göre kaç defa listeye girdiğini görebilirsiniz.

Oda listesi sayfa değiştirme butonu: Buraya tıklayarak oda listesi sayfa değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bombom Hemen Katıl: Atletik modda savaşmak için kullanılır.

Bombom Ara: Buraya tıklayıp oda numarasını yazarak bu odaya girebilirsiniz.

Bombom Oda Kur: Buraya tıklayarak oda kurabilirsiniz.

Bombom Savaş Görünümü

bombom

Bombom’daki temek işlemler “←, →, ↑, ↓” okları ve ”Boşluk” tuşu kullanılarak gerçekleştirilir.

“←,→”: Okları karakterin haritadaki sağ sol yöne olan hareketlerini kontrol eder.

“↑,↓”: Okları karakterin ateşleme yaparkenki açısınız kontrol eder.

“Boşluk tuşu”: Ateşleme yoğunluğunu ayarlar.

Bombom’da boşluk tuşuna ne kadar uzun basarsanız, o kadar uzağa isabet almış olursunuz. En aşağıdaki ”yoğunluk” derecesinde ateşleme şiddetini görüntüleyebilirsiniz. Yanlışlıkla çok uzun süre basılı tutar yoğunluğu aşarsanız, tuşa basmaya devam edin, 100 dereceye geldiğinde kendiliğinden düşecektir böylece şiddetini tekrar ayarlayabilirsiniz.

Bombom Açı ve Yoğunluk

bombom

“↑ ↓” tuşları ateşleme açısını belirlerken “← →” tuşları yön belirlemede kullanılır.

bombom aci ve yogunluk

“Boşluk tuşu” ile ateşleme yapılır, boşluk tuşuna basma süresi atışın yoğunluğunu belirler. Yapmamız gereken tek şey, yoğunluğun üst tarafındaki şiddeti göz önünde bulundurarak atış yapmaktır.

Bombom Aksesuar Kullanımı

Aksesuar kullanarak rakibinizi daha kolay indirir, oyunun tadını daha iyi çıkarırsınız.
Aksesuarlar iki çeşittir, biri savaş sayfasında sağ kolonda, diğeriyse sağ alt tarafta bulunmaktadır.

bombom oyna

“1~8”: Bombom Alışveriş merkezinden satın alınan aksesuar (Üçlü bombalama gibi) savaş sayfasında sağ taraftaki kolonda görüntülenir, “1~8” hızlı tuşlarına basarak uyumlu aksesuarları kullanabilirsiniz.

“z, x, c”: Odalardaki aksesuarlar marketten alınır, ya da savaşta elde edilen destek aksesuarlar (”Görünmezlik” gibi) “z、x、c” hızlı tuşlarıyla kullanılır. Dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır, birincisi bir kerede en fazla 3 tane aksesuar seçilebilir, ikincisi kazanılan ya da satın alınan aksesuarlar takas kanalına girdikten sonra kaybolur.

Dikkat: Her aksesuar kullanışınızda güç değerinden düşer.

Bombom POW Kullanımı

Savaş sırasında öfke değeri dolduktan sonra, “POW” butonu görünür, saldırı sırasında buna tıklayarak ya da (B tuşunu) kullanarak bu özelliği kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerek nokta, ”Üçlü Bombalama” aksesuarı ve pow aynı anda kullanılırsa etkisi olmaz.

Bombom Kağıt Uçak Kullanımı

Bombom ustalarının kullanımına uygundur, sadece güçlü saldırı yapmakla kalmaz, bazen savaşta strateji değişikliği yaparken şaşırtıcı sonuçlar verebilir.

Bombom oynarken can değeriniz yetersiz olduğunda ya da saklanamayacağınız durumlarda ne yapmalı? Tabi ki hemen kağıt uçağı kullanmalı ve güvenli bir yere uçarak strateji değiştirmeli. Kağıt uçağa ya da (F tuşuna) tıklayarak hemen kullanabilirsiniz.

Dikkat: Diğer saldırı aksesuarlarını kullanmamalısınız, çünkü saldırı aksesuarları geçersizdir (Rehber dışında, bu özellik uçağın düşmanın üstüne uçar).


Editörün Notu


Artıları:
+ Arkadaş dostu, öğrenmesi kolay
+ Silahların, teçhizatların, öğelerin ve haritaların çeşitliliği
+ Görevler ve level atlayarak karakter geliştirme sistemi
+ Ekipman güncelleme sistemi (Silah ve armor upgrade)

>Eksileri:
– Oyunun temposu biraz yavaş
– Maç başına sadece 4 oyuncu sınırı
– Teçhizat ve silah dengesi sorunlara neden oluyor.

Immortal King (IK)

Immortal King – IK, 337 tarafından yayınlanan ve Yunan Mitolojisini konu olarak alan MMORTS bir oyundur. Immortal King – IK mitolojideki ölümsüz krallardan Zeus, Hades ve Poseidon arasında bölünmüş bir dünyada yer alıyor. Immortal King – IK‘da istediğiniz mitolojik tanrının tarafına geçerek onun için çalışabilir, savaşlarına liderlik edebilir ve bir kahraman olabilirsiniz. Oyunda 137 tane kahraman tipi (Tanklar, saldırıcılar ve şifacılar da dahil olmak üzere) ve bununla birlikte 72 tane asker tipi vardır.

Ordular yedili diziler halinde düzenlenebiliyor ve özel bir meydan okuma modu ile oyunculara düşman şehirlerini fethetmesi için aşama aşama meydan okumayabilme özelliği sunuyor. Ayrıca oyuncular kendi bölgelerine ait kaynak ve vergileri de istedikleri gibi yönetebiliyorlar.

Sezar Online

Sezar Roma imparatorluğunun tarihine, antik Roma uygarlığının cumhuriyet sonrası fazına dayanır, hükümetin otokratik şekli tarafından ve Avrupa’da ve orta doğu civarında geniş bölgesel araziler tarafından karakterize edilmiştir. İlk imparator Augustusun zamanında ve sonrasında Roma devletini tanımlamak için kullanılmış olan dönem.
sezar
Üstün olan Roma Cumhuriyeti bir kaç sivil savaş sayesinde zayıflatıldı ve yıkıldı. Cumhuriyetten imparatorluğa geçişi belirtmek için Julius Sezar‘ın daimi diktatör olarak atanması (44MÖ), Actium savaşı (2 Eylül 31 MÖ), ve Roma senatosunun Octaviana onursal Augustus verilmesi (4 Ocak 27 MÖ) dahil bir kaç olay genel olarak önerildi.
sezar

Romanın genişlemesi Cumhuriyet dönemlerinde başladı, fakat zirvesine imparator Trajan altında ulaştı. Bu bölgesel zirvede, Roma imparatorunun kontrolü altındaki alan yaklaşık olarak 6.5 milyon km2 dir. İmparatorluğun büyük ölçüde ve uzun dönemde dayanıklılığı dolayısıyla, Romanın dil, din, mimari, filozofi, kanun,ulusların yönetimi üzerindeki etkisi günümüze kadar gelmiştir.

Fakat asiler yükseliyor ve şehir bozulması daha uzağa ve genişliğe yayılıyorken yönetim istikrarını tehtit ediyor. Senyörler siyasi egemenlik ve toprak sahipliği için aşırı şiddete başvurmakta ve milyonları evsiz ve yoksul durumlara zorlamaktalar. Bir karabulut Roma imparatorluğunun üzerinde kaplandı ve altındaki herşeyin üzerine kötü bir şekilde düşüyor. Ciddi bir değişim için bir zamanın olduğuna şüphe yok ve değişim için güç sizin ellerinizde yatmaktadır!

Burada Sezar da küçük bir konsülün rolünü dolduracaksınız, hayatınızın muazzam bölümlerini yazmak için elinizdeki kaynakları ve birlikleri akıllıca kullanmanız beklenmektedir! Sezar gibi kompleks bir internet oyununda, liderliğiniz ve yönetim hünerleriniz test edilecektir! Şimdi adınızın duyulmasını sağlayın!

Sezar Online Başlangıç Rehberi

İlk 7 gününüz

Sezar’a ilk katıldığınızda, seviye 5 Rektörlük inşa edene kadar saldırıdan 7 gün boyunca korunursunuz. Sezar’da yeni katılımcı korumasının amacı ne olup bittiğini anlayabilmeniz ve kendinizi inşa etmeniz esnasında sizi herhangi bir zarardan korumaktır. Dolayısıyla, etrafınızda güçlü lordlar varken ne yaparsınız? Temel kural: İnşa etmek için 60 saat, eğitim için 4.5 gün.

Sezar’da ilk haftanızın nasıl gitmesi gerektiğinin daha detaylı klavuz buradadır:

Sezar Gün 1 – Ekonominizi inşa etmeye başlayın
Hafta sonu oynamaya başlayın, Cuma günü de olabilir. Olması gereken amaçlarınız…
1. Mümkün olduğunca çok kulübe inşa edin. Bu daha fazla insanın vergiye tabi olmasının yanında sizin için çalışabilecek daha fazla insan almanıza izin verir.

2. Kaynak binalarınızı güncellemeye başlayın ve mümkün olduğunca fazla iş oluşturun. Popülasyon göstergenizin altındaki yeşil numara ne kadar insanın işsiz olduğunu gösterir. Eğer bu 0 a yaklaşıyor veya üzerinde ise şehrinizi genişletin (daha fazla kulübe inşa edin).

Sezar Online’da Daha fazla kulübe demek daha fazla popülasyon demek. Güncel popülasyonunuz basit formül e dayanarak popülasyon kapasitesini arttırır.Oluşturduğunuz her iş eğer işler popülasyonunuzu aşmıyor ise popülasyonunuzdan işçiler ile doldurulur.

Sezar Online’da Her bir binanın inşaasından sonra kalan her boş kareye giderek kulübe inşa edebilirsiniz. Düzenli olarak kulübelerinizi güncelleyin. Popülasyonunuzu arttırmaya devam edin, makul vergi oranı alarak (ör: %30) ve tapınaktan vergi almayarak (ya görevleri göz ardı edin yada bunları dikkat li yapın, ör: sadece bağlılık %70 e ulaştığında) Bağlılık değerini yüksek tutun.

Fakat yapmanız gerekenin hepsi bu değil. İlk olarak,mümkün olduğunca görevleri takip edin! 60 saatlik inşaatçı size bir avantajdır, dolayısıyla inşa edebildiğiniz kadarını inşa edin, örneğin bir Tapınak, veAmfitiyatro, bir Market, vs. aynı zamanda 2 kahraman alın. Onları Amfitiyatroda bulabilirsiniz. Konsül olarak atamak için yüksek egemenlikli bir kahraman alın, ve birliklerinizi yönetmek için yüksek cesaret ve yüksek savuşturmalı diğer birini alın. Kahramanlar maaş talep eder, dolayısıyla onları önceden elinizde tutabileceğinizden emin olun. Eğer yapamazsanız, daha fazla Kulübeler inşa edin/güncelleyin ve vergileri arttırın.

Sezar Gün 2-3 – İnşa etmeye devam edin
60 saatin bitiminden önce, kulübeleriniz seviye 5 te olmalıdır, kaynak binaları (Çiftlik, Kereste fabrikası, Demir madeni, ve Taş ocağı) seviye 4, ve Rektörlük te seviye 4 te olmalıdır. O zaman, her bir kaynak tipinin 2000 iş almayı deneyin!

Bu periyodun sonuna doğru bir askeri kuvveti edinmeye başladığınızda, ikinci şehrinizi oluşturmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için Aedile rütbesi edinmiş olmanız gereklidir. Bu rütbeyi elde etmek için 2000 Prestij, 20,000 sikke ve bazı lüks maddeler – 10 Boya, 5 Baharat sahibi olmanız gerekir. Bunların çoğunu görevler sayesinde alabilirsiniz. Bazı lüks maddeler için savaşmanız gerekebilir. Boyayı ilk nehirleri, kumları, tepeleri, veya çalılıkları Yağmalayarak elde edebilirsiniz. İlave baharatlar seviye 3 nehirler, kumlar, tepeler, veya çalılıklar dan toplanabilir.

Sezar Online’da Rütbe alındığında, her bir kaynaktan 10000 sahip olduğunuzda yeni bir şehir oluşturmak için bir açıklığa tıklayabilirsiniz.

Sezar Gün 4 – İşe almaya başlayın
Birlikleri inşa etmeye başlayın. İyi bir mızrakçı Hastati ile başlayın. En az 100 alın. (Onları muhtemelen bulamayacağınıza rağmen, henüz kentsel cohort lar ile birlikte koymayın.) Ufak sahne ve Silahlanma ve Keşif araştırın. Okçu almak için Kışla – Okçu güncelleyin ve onların 100 tanesini eğitin. (Aynı zamanda menzilli saldırıda okçular zayıftır, bunu hatırlayın!) Bir Ahır inşa ettiğinde keşif alabilirsiniz! Sadece 10 tane inşa et ve araştırmadan 50 tane alacaksınız. Bu şimdilik yeterli olacaktır. Serbest bir kahraman ile seviye 1 alanları yağmalamaya veya kuşatmaya başlayın. Onlar sadece normal olarak 30 Hastati ve 15 Okçuya sahiptirler. Eğer bunu karşılayabilirseniz, büyük bir ordu geliştirin! (Onları yeteri kadar beslediğinizden emin olun.)

Sezar Gün 5 – Savaş makineleri
50 Mancınık al. (Seviye 3 Atölye, ve seviye 2 Silahlanma ihtiyacınız var). Seviye 2 kalabalıkları yağmalayın veya kuşatın. 5 mancınık inşa etmenize ve onların 45 tanesini ile sizi ödüllendiren bir araştırma vardır. Muhtemelen bu klavuz bundan önce yazılmıştır. Bu klavuz ile sadece numaralar olarak muamele edin.

Sezar Gün 6 – Bir ordunun başlangıcı
Orduyu genişlet (Gün 4 te yapılabilir). Daha fazla maceracı olmaya başlayın ve seviye 3 alanlara saldırın. (Eğer emin değilseniz, alanı keşif yapın! Keşifiniz size geri rapor verecek ve alanı ne kadar birliğin savunduğunu söyleyecektir. Eğer ordunuzun onları yenebileceğini düşünüyorsanız, saldırmak için kendinizi rahat hissedin!)

Sezar Gün 7 – Bir ordu inşa edin
En azından 1000 Hastati, 500 Okçu ve 250 Mancınık edinmeye çalışın. Hala 50 keşifiniz var. Dört kalabalık alanınızı seviye 4 ve 5 kalabalık ile doldurun. (Eğer zaten düşük seviye kalabalıklar ile doldurmuş iseniz, onları yüksek seviyeliler için bırakın. Sadece Rektörlüğe gidin ve kalabalık sekmesinde terk edin.) Ordu eğitimi süresince, inşa edilebilen herşeyi inşa edin. Sadece inşa edecek hiçbirşey kalmadığında durun. Bir Öğe alış veriş merkezinden bir şey satın almanızı istediğinde, Örnek motivasyonel konuş satın alın. Diğer bir 60 saatlik bina alacaksınız. Fakat onları başlangıç koruması bittiğinde kullanın. Aynı zamanda, her bir alan için 3000 alan almalısınız.

Yeni katılımcı korumasının 3 saati kaldığında (veya oturum kapatmaya karar verdiğinizde), Rektörlük seviyesini seviye 5 e güncellemeye başlayın. Seviye 5 Rektörlüğe güncellemenin tamamlanması üzerine, yeni katılımcı koruması derhal sonlanacaktır! Dolayısıyla bunu gerçekten gerekli olduğunu düşünmeden önce yapmayın. Daha iyi binalar inşa etmek için zamanınızı kullanın. Yeni katılımcı korumasından çıktıktan sonra Örnek motivasyonel konuşma bina perdahından 3 inşaatçı bulabilirsiniz Bir çok konut isteyeceksiniz, hızlı!

Sezar için ek tavsiyeler:

Uyarılar:
1) Çok fazla inşa etmeyin çünkü tonlarce ekin yiyeceklerdir ve üretiminiz negatife düşecektir.

2) Bu tekniği kullanarak her 5 saatte 5000 pop kullanıyorsunuz, dolayısıyla üretiminiz geçici olarak pop tekrardan üretene kadar aşağı gider.

Sezar’da Teskin etmek için bir tanrı seçin
Sezar da seçmek için mevcut 3 tanrı vardır. Juno, popülasyonu arttırır. Jüpiter, bina zamanını arttırır. Minerva, birlik eğitimini arttırır. Jüpiteri birinci tanrınız olarak seçmek ilk bir kaç günde hatta ileriki oyunda günler alan binaların inşaasında faydalı olabilecek kulübelerin ve bir çok diğer binaların daha hızlı inşa edilmesine yardımcı olur. Jüpiter şehirlerinizin başarısının iki ana parçası arasında görünmektedir, kaynak üretimi bir parça ve birlklerin eğitimide diğer bir parçadır. Jüpiter popülasyona yardımcı olan kulübelerin hızlı inşa edilmesine yardımcı olmakla birlikte birliklerin daha hızlı üretilmesine yardımcı olan kışlalar içinde aynıdır. Minerva ve Juno özellikle şehrinizin başarısının 2 parçasını hedefler. Bazılar Juno yu seçer çünkü daha az kulübe inşe edebilirler fakat hala daha fazla kulübeli diğer şehirdeki popülasyon ile aynıdırlar, popülasyon artmasından dolayı. Bazıları Minervayı seçer dolayısıyla onlar kışlalar, atölyeler, ve ahırlar için daha fazla alan kullanmazlar. Seçtiğiniz tanrı şehrinizin başarısına katkıda bulunan ana parçaların üretimini basitçe dengelemek içindir. Eğer çok fazla kaynak üretmek istiyorsanız fakat aynı normal zaman dilimi içinde daha fazla sayıda birlik yapmak istiyorsanız, Minerva yı seçin. Eğer hızlı bir şekilde çok sayıda birlik üretmek istiyorsanız Junoyu popülasyonunuzu arttırmak ve daha büyük bir çalışma kuvveti sahibi olarak daha fazla kaynak üretmenize izin vermesi için seçin.

3) Jüpiter binaların inşa zamanının kısaltılmasına yardımcı olur, birlik üretimine ve kalan üretime daha fazla kulübe inşaası ve birlik eğitim hizmetlerinin daha hızlı olması dolayısıyla yardımcı olur.

4) Minerva ve Juno ne istediğinize bağlı olarak şehrinizi dengeler.

5) Minerva az kışlalı yüksek üretim şehirlerinde kullanılmalıdır.

6) Eğer çok hızlı birlik üretmek istiyorsanız Minerva kullanılmalıdır.

7) Yüksek birlik eğitimli düşük popülasyon şehirleri için Juno kullanılmalıdır.

8) Eğer biraz fazla sikke kazanmak istiyorsan Juno kullanılmalıdır.
(eğer bir Lecretius şiiri satın almaz veya zodyak seremonisinde kazanmak için bir keçi kurban etmezseniz seçtiğiniz her bir tanrı kalıcı olacaktır, sohbet kutusunun sol üstünde yerleştirilmiştir.)

Sezar’da Bir gecede nasıl 3000 Hastatus yapılır.
Hastatus büyük adetlerde çok faydalı olabilir.
1) Seviye 5 in üzerinde 3 Kışla inşa et!

2) 3000 Hastatus yapmak istiyorsunuz. Dolayısıyla herbir kışlada 500 hastatustan 2 parti yapmak istiyorsunuz.

3) Her bir parti 5 saat alıcaktır. Bunun anlamı ilk 5 saatte 1500 girecek ve sonraki 1500 ün kalanı ise sonraki 5 saatte girecek.

Eğlenin! Bu şekilde bir günde 10 bin ordu düzenledim. Fakat sonra kışlaları yıkmam gerekli çünkü işler için daha fazla popülasyon gerekli. (1 kışla elinizde tutun.)

BEKLEYİN! Eğer seviye-beş kışlanız var ise, onları popülasyon seviyesinde farklı partilere bölerek popülasyon seviyesinde bir defa düşürebilirsiniz. Seviye 5 kışla beş istek tutabilir, dolayısıyla birine gidin ve 600 Hastatus seçin, sonra açılır menüden “eşdeğer numara”yı seçin ve sadece ona beş defa tıklayın. 3000 birlik oluşturmak için on saat gerekli olmasına karşın daha eşit dağılmış olacaktır.

Sezar Hızlı İpuçları

Bu hızlı ipuçları sizi gerçek bir Sezar ustası olma yolunda ilerletir!

Sezar Karakter Hakkında

1. Sezar’da ne zaman yeni katılımcı dokunulmazlığı sona ericek?
Yeni katılımcı dokunulmazlığı 7 gün de sonlanacak. Fakat 7 gün içerisinde Rektörlüğünüz seviye 5’e ulaşırsa, dokunulmazlık otomatik olarak sonlanacaktır!

2. Sezar’da Lordumun adını nasıl değiştirebilirim?
Avatarın altındaki Lordunuzun adına tıklayın ve düzenlemek için Oyuncu Profilinde adınızın yanındaki kalem ikonuna tıklayın. Adınızı düzenlemenin size maliyeti Nom De Guerre olarak adlandırılmış bir öğedir.

3. Sezar’da Armamı nasıl değiştirebilirim?
Avatarın altındaki Lordunuzun adına tıklayın ve düzenlemek için güncel armanızın yanındaki kalem ikonuna tıklayın. Armanızı düzenlemenin size maliyeti Arma bayrağı olarak adlandırılmış bir öğedir.
4. Avatarımı artık sevmiyorum. Onu değiştirebilir miyim?
Onu düzenlemek için avatar resminize tıklayın. Avatarınızı sevdiğiniz birine değiştirebilirsiniz.

Sezar Temel Gelişim Hakkında

1. Sezar’da Nasıl daha fazla kaynak elde edebilirim?
Her oyuncu varsayılan olarak 1 çiftlik, 1 kereste atölyesi, 1 taş ocağı ve 1 demir madenine sahiptir. Farklı kaynak sahaları sizin için ilgili kaynakları arttırabilir. Kaynak üretimini arttırmak için, işçi alımı için daha fazla iş oluşturmanız gerekli. Kaynaklarınızın üretimini geçici süre arttırmak için Satürn Akroit, Ceres Akrolit, Faunus Akrolit veVulcan Akrolit uygulayabilirsiniz. Bazı kaynakları marketten de satın alabilirsiniz veya sistemden satın almak için doğrudan satın al butonuna tıklayabilirsiniz.

2. Sezar’da Nasıl daha fazla sikke elde edebilirim?
Popülasyonu arttırmak için daha fazla kulübe inşa edin. Eğer büyük bir popülasyonuna ve daha yüksek bir vergi oranına sahip iseniz daha fazla sikke elde edebilirsiniz. Sikke üretiminizi geçici bir süre arttırmak için Merkür Akrolith uygulayabilirsiniz.

3. Sezar’da Nasıl daha fazla popülasyon elde edebilirim?
Daha fazla vatandaşı cezbetmek için daha fazla kulübe inşa edin. Sezar de popülasyon çok önemli bir kavramdır. Kaynak sahalarında çalışmaya ve orduya alınmaya atanabilirler. Tapınakta tekrardan üretim uygulayabilirsiniz veya daha fazla vatandaşı popülasyonunuza eklemek için Sığınma Genelgesi uygulayabilirsiniz.

4. Sezar’da Bir binanın en yüksek seviyesi nedir?
Bir binanın en yüksek seviyesi şehrinizin seviyesi tarafından belirlenir. Bina seviyesi seviye 1 şehirde 4, seviye 2 şehirde 8, seviye 3 ve 4 şehirde 10 u aşamaz.

5. Sezar’da Nasıl şehrimi genişletirim?
Rektörlüğe gidin ve Şehir Genişlemesine tıklayın. Şehrinizi genişletmek için gereksinimleri karşılamalısınız. Şehrin en yüksek seviyesi 4 tür. Her şehir güncellemesi kullanmanız için 4 tane daha fazla açıklık ekler.

6. Sezar’da İnşaatçılar nedir? Nasıl daha fazla inşaatçı ile sözleşme yapılır?
İnşaatçılar şehir inşa etmenize yardımcı olur. Ne kadar fazla inşaatçınız olursa bir defada o kadar fazla bina inşa edebilirsiniz. Her oyuncu oyuna girdiğinde bir inşaatçıya sahiptir. Daha fazla inşaatçı ile sözleşme yapmak için Motivasyonel Konuşma kullanın!

7. Sezar’da Nasıl bir lig oluşturulur?
Lig arayüzüne girin ve Lig Oluştur butonuna tıklayın. Dahası, mevcut olan şablonlarlar lig armanızı düzenleyebilirsiniz. Lig kurulumu için ön koşul binalar gerekmez.

8. Sezar’da Nasıl ligimi geliştrebilirim?
Lv 1 lig 10 üye ye sahiptir. Daha fazla üye edinmek için liginizi güncellemelisiniz. Lig güncellemesi kaynak gerektirir. Daha hızlı bir güncelleme için ligdeki her üye lige kaynak yardımı yapabilir. Öğe marketinden satın alınan Lig Amblemi ile lig üyesi kapasitenizi 100 e genişletin.

9. Sezar’da Daha fazla şehir inşa edebilir miyim?
Tabiki! Oyuna girdiğinizde 1 şehire sahipsiniz. Asil rütbenin her güncellenmesi size 1 şehir daha inşa etmenizi mümkün kılacaktır. En fazla 10 şehir inşa edebilirsiniz.

10. Sezar’da Ön koşul asil rütbeye ulaştığımda nerede ve nasıl daha fazla şehir inşa edebilirim?
Sağ köşedeki dünyaya tıkla ve yeni bir şehir inşa etmek için bir açıklık seç. İnşa etme 30 dakikanızı alır.

11. Sezar’da Kalabalığın faydasını nasıl görürüz?
Sezar 7 tür kalabalığa sahiptir: Nehir, ırmak, ağaçlık, çalılık, kum, dağ ve açıklık. Kaynaklarınızın üretimi onun meşguliyetinden faydalanır. Dahası, muhtemelen başarılı bir kuşatma ve yağma üzerine ganimet alacaksınız. Ganimet asil rütbenizi terfi ettirmek için kulanılabilir.

12. Sezar’da Nasıl Asil Rütbemi terfi ettirebilirim?
Daha yüksek bir asil rütbeye terfi ettirilmek için bir kaç çeşit hazineye ihtiyacınız var. Hazineler kalabalığın kuşatılması veya yağmalanması ile elde edilen Boya, Baharatlar, Şarap, Yün, İpek, Kürk, Tütsü, Fildişi ve Elması içermektedir. Hazineler öğe alışveriş merkezindende satın alınabilir.

13. Sezar’da Sikkenin kullanımı nedir?
Sikke sıklıkla vergi sayesinde toplanır. Veri oranı ve güncel popülasyon ile ilişkilidir. Kısacası, oyunun dövizi kaynakların satın alınmasında, kahramanların işe alınmasında, teknolojilerin çalışılmasında, kahramanlara bağlılıklarını arttırmaları için avansların veya ödüllerin verilmesinde ve dahasında kullanılan Altındır.

14. Sezar’da Deponun fonksiyonu nedir?
Depo kaynaklarınızı düşmanın yağmasından korumak için kullanılır. Deponun seviyesi ne kadar yüksek olursa o kadar daha fazla kaynak korunur.

15. Sezar Online’da Üniversite ve Akademi arasındaki fark nedir? İki teknolojiyi bir anda araştırabilirmiyim?
Akademi askeri teknolojilere erişebilmenizi sağlarken Üniversite üretim ve yağ teknolojilerini çalışmanıza izin verir. Eğer farklı yerlerde çalışıyor ise 2 teknolojiyi aynı anda araştırabilirsiniz. Çalışma zamanını kısaltmak için uygulayabilirsiniz.

16. Sezar Online’da Kaynaklar durmadan artacak mı?
Oturum açmanız veya kapatmanız ile kaynakların büyümesi asla durmayacaktır. Güncel kaynaklarınızın şehir içindeki depo kapasitesine ulaştığında, büyüme duracaktır.

17. Sezar Online’da Nasıl bir şehir terk edillir ?
Rektörlüğe gidin ve Kalabalık / Şehri terk et e tıklayın. Şehri terk et e tıklayın ve şehri terk etmek için oturum açma şifrenizi girin. Sadece hesabınızdaki şehiri terk etmediğinizin farkında olun.

18. Sezar Online’da Araştırma ödülü nereye gider?
Araştırma ödülü nereye isterseniz oraya gider. Araştırma ödülünüzü hangi şehire isterseniz oraya gider dolayısıyla içerisinde araştırma gerçekleştirmeseniz dahi şehir ödülün faydasını görür.

Sezar Online Kahraman Hakkında

1. Sezar Online’da Nasıl kahramanlar işe alınır?
Faaliyet göstermeyen kahramanları işe almak için bir amfi tiyatro inşa et. Seviyesi ne kadar yüksek olursa o kadar daha fazla kahraman işe alınmak için görünür. Eylemsiz kahraman listesi sürekli yenileniyor. Aynı zamanda listeyi 1 işe alım tebliği tüketen Yenile butonuna basarakta manuel olarak yapabilirsiniz.

2. Sezar Online’da Amfi tiyatrodan iyi bir kahraman almak istiyorum fakat özelliklerinin anlamlarını bilmiyorum!
Bir kahraman egemenlik, cesaret, savuşturma ve potensiyel gibi ilgi göstermeniz gereken bazı önemli temel özelliklere sahiptirler. Egemenlik ne kadar yüksek olursa bir kahraman o kadar daha fazla asker yönetebilir, ve sikke ve kaynak üretim oranını arttırır. Yüksek cesaret, Yüksek birlik saldırı yeteneği. Yüksek savuşturma, Yüksek birlik savunma yeteneği.

3. Sezar Online’da Nasıl işe alınmış bir kahramanı konsül olarak atarız? Konsül atamanın herhangi bir iyiliği varmıdır?
Sağ alt köşede kahraman paneline tıklayın ve bir kahraman seçin. Konsül ata butonuna tıklayın. Eğer onu işten çıkarmak istiyorsanız, işten çıkar butonuna basın. Amfi tiyatroda da bir kahraman atayabilirsiniz. Kahraman arayüzüne girmek için kahraman listem ve esaslarıma tıklayın. Bir kahramanı konsül atamak kaynak üretimi ve savaş performansına faydalıdır.

4. Sezar Online’da Atanmamış özellik noktaları (AÖN) nedir? Nasıl daha fazla alınır?
AÖN bir kahramanın yeteneğini arttırmak için belirli özelliklerin atanmasıdır. Kahraman her bir yüksek seviyeye katılmak için 3 AÖN alır.

5. Sezar Online’da Potensiyelin kullanımı nedir? Nasıl kahramanları yüksek potensiyelli alırım?
Potensiyel özel bir özelliktir ve kahramanın her on lu seviyesine atanmamış özellik noktası (AÖN) eklenecek olan potensiyel noktası değeri 3 ila 8 arasındadır. Amfi tiyatrodaki faaliyet göstermeyen kahramanlar potensiyel noktalarına sahip değillerdir. Öğe alışveriş merkezi > Sandık ta mevcut olan İşe alma paketinden yüksek Potensiyel noktalı kahramanlar elde edebilirsiniz.

6. Sezar Online’da İşe alma paketi satın aldıktan sonra benim yüksek potensiyelli kahramanım nereye gider?
Satın almayı gerçekleştirdikten sonra kahramanınız anında amfi tiyatroya gider. Kahramanı bulmak için kahraman listem ve esaslarıma tıklayın. Onu aynı zamanda sağ alt köşedeki Kahraman panelindede bulabilirsiniz.

7. Sezar Online’da Nasıl tecrübe edinilir? Kahramanımın güncellenebileceği en yüksek seviye hangisidir?
Kahramanınız konsül görevi süresince ve savaşlardan tecrübe ediniz. Kahramanın tecrübesi istenilen değere ulaştığında, kahramanınızı yukarı seviyeye güncellemek için güncelle butonuna basın. Pers savaşları, Galya savaşları ve Anabasis Alexandri uygulamak için artı ikonuna basın ve kahramanınız bu kitaplardan savaş taktiklerini öğrenecektir. Bu kitaplar öğe alışveriş merkezindende satın alınabilir. Kahramanın güncellenebileceği en yüksek seviye Lv 255 tir.

Savaşlar Hakkında

1. Sezar’da Şehirim fethedildiğinde bu herşeyi kaybettiğim anlamında mıdır?
Tam olarak değil. Şehriniz fethedenin vergiye tabi şehri olarak düşecektir ve temel kaynak çıktınızın %20 si fethedeninize ait olan egemen şehire gönderilecektir.

2. Sezar’da Vergiye tabi şehir nedir ve bana faydası nasıldır?
Vergiye tabi şehir tepesinde bayrağınızın göründüğü fethettiğiniz şehirdir. Vergiye tabi şehir temel gelirinin çıktısının %20 sini hakim egemen şehire gönderir. Örneğin, eğer vergiye tabi şehirlerinizden birisi saatlik 5.000 kaynak çıktısına sahip ise, orijinal kaynaklarınıza ilaveten her saatte 1.000 ilave kaynak alacaksınız.

3. Sezar’da Bir egemen şehire bana iyi bir koruma sağlama karşılığında vergiye tabi şehir olmak için gönüllü olabilir miyim?
Evet. Kolonolişetir e tıklayın ve Vergiye takdimi ni seçerek oyuncunun şehirini yer iminize egemen şehriniz olması için ekleyin!

4. Sezar’da Kaç tane vergiye tabi şehir sahibi olma izinim var?
Kaynak üretiminizi en iyi şekilde arttırmak için sonsuz sayıda vergiye tabi şehir sahibi olabilirsiniz!

5. Sezar’da Vergiye tabilik- Egemenlik ilişkisi nasıl kaldırılır?
Şehrinizin fethedilmesinden sonra 24 saat içinde bağımsızlık savaşı sayesinde egemenliği kırabilirsiniz. Ancak, vergi takdimi ile vergiye tabi bir şehir olmuş iseniz bağımsızlık savaşı başlatma hakkınızı kaybedersiniz. 24 saatten sonra özgür olmak için şehire karşı saldıracaksınız veya egemen şehrinizi fethedecek kuvvetlere katılacaksınız. Tabiki, en basit yol uygulandığından hemen egemenliği kıran İlahi özgürlük olucaktır, öğe alışveriş merkezinden satın alınabilir.

6. Sezar’da Nasıl bir şehir fethedilir?
Birliklerinizi savaşa göndermek için hedefi seçin ve Fethet e basın. Başarılı bir fetih hedef şehrinizin şikeyetini 5 arttırır ve bağlılığını 5 azaltır. Hedef şehrinizin bağlılığı sıfır olana ve otomatikman sizin vergiye tabi şehiriniz olana kadar fetih harekatı başlatmayı sürdürün. Sıradışı kazançlarınızı arttırmak için bunu biraz lig üyelerinizle birlikte yapmayı deneyin!

7. Sezar’da Diğer oyunculara doğru nasıl hücum edebilirim?
Düşmanın bağlılığına ve şikayetine hasar vermeksizin kaynakları yağmalayabilirsiniz? Düşmanı şikeyetini artırıp bağlılığını azaltarak fethetmeyi deneyebilirsiniz fakat herhangi bir kaynak istifadesi alamayacaksınız. Aynı zamanda, bir tek saldırı veya savunma için diğer oyunculara kuvvetlerine katılarak yardımcı olabilirsiniz. Nasıl oynanırın olasılığı sınırsızdır!

8. Sezar’da Savaşta ne olup bittiğini nasıl öğrenebilirim?
Sezar size yazı logunda savaşın deteylı istatistiğini ve grafiksel animasyonda geçmiş savaşın ihtişamını sizin için simüle eder. Aklınızın eğitirken önceki taktikleri analiz etmek için savaş raporunuzda tekrardan oynata basın!

9. Sezar’da Kazanmak ve kaybetmek için önemli olanlar nedir?
Açık faktörler savaş alanında ne tür asker kullandığınıza ve ne kadarını savaşa soktuğunuzu içermektedir. Aynı zamanda kahraman ve birlik arttırımı zaferinizin sıradışılığını doğrudan etkiler. Kahramanınızın cesaretini ve egemenliğini arttırmak için Mars madalyası ve Minerva madalyası kullanın; Sparta Stabber ve Murmillo Galea birliğinizin saldırı ve savunmasını arttırır.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Sezar’da Ne zaman yeni katılımcı dokunulmazlığı sona erecek?
Yeni katılımcıların dokunulmazlığı 7 günde veya Rektörlüğün seviyesi 5 e ulaşması ile son bulacaktır.

2. Sezar’da Nasıl daha fazla kaynak elde edebilirim?
Her oyuncu varsayılan olarak 1 çiftlik, 1 kereste atölyesi, 1 taş ocağı ve 1 demir madenine sahiptir. Farklı kaynak sahaları sizin için ilgili kaynakları arttırabilir. Kaynak üretimini arttırmak için, işçi alımı için daha fazla iş oluşturmanız gerekli. Kaynaklarınızın üretimini geçici süre arttırmak için Satürn Akroit, Ceres Akrolit, Faunus Akrolit veVulcan Akrolit uygulayabilirsiniz. Kaynakları marketten satın alabilirsiniz veya sistemden satın almak için doğrudan kaynak satın al butonuna tıklayabilirsiniz.

3. Sezar’da Nasıl popülasyonumu arttırabilirim?
Daha fazla vatandaşı cezbetmek için daha fazla kulübe inşa edin veya güncelleyin. Daha fazla vatandaşı popülasyonunuza eklemek için Tapınakta tekrardan üretim uygulayabilirsiniz.

4. Sezar’da Lordumun adını nasıl değiştirebilirim?
Avatarın altındaki Lordunuzun adına tıklayın ve düzenlemek için Oyuncu Profilinde adınızın yanındaki kalem ikonuna tıklayın. Adınızı düzenlemenin size maliyeti Nom De Guerre olarak adlandırılmış bir öğedir.

5. Sezar’da Bir binanın en yüksek seviyesi nedir?
Bir binanın en yüksek seviyesi şehrinizin seviyesi tarafından belirlenir. Bina seviyesi seviye 1 şehirde 4, seviye 2 şehirde 8, seviye 3 ve 4 şehirde 10 u aşamaz.

6. Sezar’da Gecikme, beyaz ekran, ekrana yükleyemiyor… vs vs…
Başka bir tarayıcı kullanmayı deneyin. FireFox, Google Chrome ve IE arasında değiştirin. Ön belleğinizi temizlemeyi deneyin. CCleaner deneyin (ücretsiz!). 8.8.8.8 IP adreslerini kullanmak için ağ ayarlarınızı konfigüre edin ve DNS sunucunuz olarak 8.8.4.4 kullanın. Daha fazla bilgi için, https://developers.google.com/speed/public-dns/?csw=1

7. Sezar’da Zodyak kutlamasında kazandığım öğeleri nasıl alabilirim?
Öğelerim (Ö) de.

8. Sezar’da Neden iki inşaatçı kaybettim? Şehrim tuhaf ilerliyordu ve o zaman bazı şeyleri hızlı inşa etmek istedim. Nereye gittiler?
Size Hypatia tarafından tahsis edilmiş olan ilk Örnek Motivasyonel Konuşmanızın süresi doldu. 25 gün etkili.

9. Sezar’da Popülasyonu nasıl daha fazla arttırabilirim?
Daha fazla kulübe inşa edin ve güncelleyin. Sanctuary Bill kullanın.

10. Sezar’da Kalabalık tam olarak nedir?
Yayla, Göl, Irmak, Nehir, Orman, ağaçlık, Çalılık, Falez, Çöl, Kum, plato, Dağ ve Tepedir.

11. Sezar’da 0 şikayet ve bağlılık 65 te artıyor olmasına karşın neden popülasyonum hızlı bir şekilde düşüyor, daha fazla vatandaş için popülasyon kapasitesi yeterli ve herkesin işi var.
Birlik üretimi popülasyon üretimini geçici süre azaltır. Aynı zamanda daha fazla kulübe inşa etmek ve güncellemek istiyorsunuz.

12. Sezar’da Bir günde bir oyuncuya karşı kaç tane saldırı başlatılabilir?
Sınırsız.

13. Sezar’da Eğer kolonileştirilirsem ne olur?
Şehriniz kolonileştirildiğinde, onu kolonileştiren egemen şehirin vergiye tabi şehiri olur. Temel üretiminizin %20 sine eşit önemsiz miktarda kaynakları ( ekin, kereste, taş ve demir) egemen şehire düzenli ödeme olarak göndereceksiniz (vergi). (Tüm üretim düzenleyicileri örneğin teknoloji, kahraman arttırımı, ve kalabalık arttırımı temel üretiminizin %100 de çalıştırmaya devam eder.) Egemen şehirin bayrağı sizin vergiye tabi şehrinizin bayrağının üzerine yerleştirilecektir. Dahası, egemen şehirin ilgili bilgisini görebilirsiniz, örneğin egemenliği kırmanıza yardımcı olan en iyi rota ve zaman fırsatını tahmin etmenize yardımcı olarak olan vergi kaynakları miktarı ve egemen birlik garnizonu bilgisi gibi.
Vergiye tabi şehir olmanızın ilk 24 saatinde, kuvvet veya görüşmeler (egemen birlikler istekli olarak çekilecekler) sayesinde şehrinizdeki egemen garnizon birliklerini yok ederek bir bağımsızlık savaşına başlayabilirsiniz (BS). BS, görünüşe göre, duvar ve takviyelendirme içermez ve yağma oluşturmaz. İlk 24 saat sonrası egemen birlikleri şehrinizi terketse dahi BS uygulama hakkınızı kaybedersiniz. Not: 24 saatlik dönemde, garnizon birliği vergiye tabi şehiri düşman yapmasına karşı savunmaya yardımcı olmuyor.
Eğer 24 saatlik pencereyi kaçırırsanız, ilahi özgürlük uygulayarak veya başarılı bir şekilde egemen şehrinizi kolonileştirerek bağımsızlığınızı geri kazanacaksınız. (Sadece arenada egemen şehrinize karşı mücadele ederek, ve egemen şehrinizin başarılı bir şekilde kolonileştirilmiş şehrin egemenliğinizi kazanmanıza yardımcı olucak savaşın son raunduna katılacak olduğunu dikkate alın.)
Son ama çok önemli bir bilgi olarak, daima egemenliği kan dökmeden kırmak için İlahi Özgürlük uygulayabilirsiniz.

14. Sezar’da Bir şehirde, birden fazla Tapınağa, kışlaya veya ahıra….vs sahip olabilir miyim?
Hayır. Sizin için her ne kullanılabilir ise bina inşa etmelerinin gösterildiği İnşa et panelinde gösterilmiştir.

15. Sezar’da Neden yalnız bir kahraman bir birlik yönetene göre, hastatus, daha yavaş seyahat eder?
Herhangi bir birlik yönetmeyen kahraman yavaş seyahat eder. Bir kahraman bir araç değildir. Birlik birimlerini yönetiyor, onları taşımıyor. İçeriksel anlayışa göre birlik birimleri liderlerinin kişisel yükünü paylaşırlar dolayısıyla sırtında az yük olan kahraman daha hızlı koşar!

16. Sezar’da Şehrimde bağlılığı nasıl arttırabilirim?
Vergi oranı = 100 – Bağlılık – Şikayet. Şikayet vergi oranından etkilenmezken, verginin düşürülmesi denklemin denge durumuna ulaşıncaya kadar bağlılıkta dereceli artışa sebep olur. Sahte heyecan gösterileri uygula.

17. Sezar’da Şeref nedir?
Şerefinizin değeri ne kadar yüksek olursa, savaşta o kadar daha fazla hareket üstünlüğü oluşur (kaynak insaflı). Herhangi bir şey yapmaz. Sadece bir puan.

18. Sezar’da Prestij ne içindir?
Prestij asil rütbeyi yükseltmek için bir nevi ön koşuldur. Asil rütbeniz ne kadar yüksek ise o kadar daha fazla şehir genişletebilirsiniz. Aşağıdaki tabloya bakınız.

Maks şehir genişlemesi # < Asil rütbe < *Talep edilen Prestij, Sikke, ve Lüks öğeler 2 < Aedile < 2,000P, 20,000 Sikke, 10 Dye, 5 Baharat 3 < Censor < 20,000P, 50,000 Sikke, 10 Baharat, 5 Şarap 4 < Quaestor < 200,000P, 100000 Sikke, 10 Şarap, 5 Yün 5 < Tribune < 500,000P, 200,000 Sikke, 10 Yün, 5 İpek 6 < Procurator < 1,000,000P, 400,000 Sikke, 10 İpek, 5 Kürkler 7 < Praetor < 2,000,000P, 800,000 Sikke, 10 Kürkler, 5 Tütsü 8 < Legate < 5,000,000P, 1,000,000 Sikke, 10 Tütsü, 5 Fildişi 9 < Diktatör < 10,000,000P, 2,000,000 Sikke, 10 Fildişi, 5 Elmas 10 < Sezar < 20,000,000P, 5,000,000 Sikke, 25 Elmas, 20 Fildişi, 15 Tütsü, 10 Kürkler 19. Sezar’da Talep edilen asil rütbeye ulaştığımda ve gerekli malzemeleri hazırladığımda nasıl kendi kendime bir şehir inşa edebilirim?
Dünya haritasında bir açıklığa tıklayın ve Yeni şehir butonunu göreceksiniz.

20. Sezar’da Daha yeni yolculuğa çıktım ve kahramanım ele geçirildi. Onu geri almak için herhangi bir yol ?
Eğer karşı oyuncu onu serbest bırakırsa, o ebediyen ortalıktan kaybolacaktır. Fakat, eğer karşı oyuncu kahramanı geri evine gönderirse, onu geri yakalamayı deneyebilirsiniz.